Traxlerův memoriál: 11. ročník

27. května 2018 v 20:40 | Š. Papáček |  Zprávy z turnajů

Když jsme v roce 2008 projednávali jisté věci s tehdy nejaktivnějším veselským šachistou Martinem Janovským, tak jsem navrhnul, abychom uctili památku P. Karla Traxlera tematickým turnajem... Ten se pak odehrál v sobotu 24.5.2008 v komorním prostředí ZŠ Veselí. Další rok se ve Veselí odehrály jisté věci, které zabránily pořádání turnaje v místě, kde P. Karel Traxler působil a kde odpočívají jeho tělesné ostatky. 2. ročník, abychom udrželi tradici, se odehrál v Lázních Aurorra Třeboň, viz horní fotografie a text. Od roku 2010 se turnaj hraje již v ustáleném režimu: 7. kol rapidovým tempem (2x25 minut) a Traxlerův protiútok se hraje povinně jen v 1. kole.

A jak proběhl letošní ročník? Pro mne bylo nejtežší první kolo, kde jsem si po teoretické přípravě sebral celou věž a pak si myslel, že mi výhra spadne sama do klína. Poté jsem se nestačil divit a zmohl se na odrážení nejbližších hrozeb. Několikrát jsem přestál "klinickou smrt" (viz dolní diagram, kde je pan Hochmann, hrající černými, na tahu) a nakonec vyhrál na čas (soupeř přeslechnul mou nabídku remízy. když ve stále lepší pozici měl o pár vteřin méně - to je asi důvod k zamyšlení o vhodnosti použití inkrementu). Další mé partie probíhaly vesměs klidněji. Celkově se hrálo v poklidu a zdá se, že turnaj si našel své pevné místo v kalendáři jihočeských turnajů a má své stálé příznivce. Pro podrobnější hodnocení jsem si půjčil komentář z pera Dr. Ládi Sýkory, ředitele turnaje (a veselského starosty), viz http://veselskysach.iplace.cz/hlavni-menu/aktualne/vysledky-11-rocniku-traxlerova

11. ročník Traxlerova memoriálu je za námi. V odkaze naleznete kompletní výsledky (http://chess-results.com/tnr357125.aspx?lan=5&art=4).

Krátce o turnaji. Účastnilo se celkem 50 hráčů z kraje i celé republiky. Těší hojná účast z partnerského Veselí nad Moravou. Nejvzdálenější účastník dorazil ze Slovenska. Zvítězil FM Štěpán Papáček z TJ Jiskra Třeboň před Petrem Vičarem z ŠK Veselí nad Moravou a Františkem Korostenskim z ŠK Český Krumlov. Nejlepším seniorem nad 60 let se stal František Korostenski, nejlepším hráčem do ELO 1900 Luboš Otradovec ze Sokolu Tábor, nejlepším hráčem do ELO 1600 Rudolf Novák z ŠK Sezimovo Ústí a nejlepším hráčem do 16 let Manvel Asatryan ze Šachové akademie VŠTE.
Poděkování zaslouží veselské firmy, které dodaly mnoho hodnotných cen do turnaje. Jsou to zejména efko.cz, které dodalo tolik svých výrobků, že bohatě vyšlo na všechny účastníky, dále Partner in Pet Food (Propesko), Fontea, Vesco, Teufelberger, Grena, Maba Prefa. Finančně podpořila turnaj společnost RM Gastro.
Poděkování dále zaslouží personál kulturního domu za přípravu místnosti a občerstvení, dále opět moje paní za podporu a napečení šachových perníčků a také členové klubu a kamarádi z Ostravy za pomoc při přípravě a organizaci turnaje.
V polední pauze se pak jako každý rok vydala skupina účastníků turnaje uctít památku pátera Karla Traxlera na místní hřbitov.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama