Srpen 2017

ROCh 2017

2. srpna 2017 v 8:54 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
Velevážení příznivci šachu a zvláště šachu na Vitorazsku (nemám vhodnější jednoslovný název pro Třeboňsko a Veselsko a okolí N. Hradů, J. Hradce a Č. Budějovic):
Tímto si Vás dovolujujeme pozvat na jubilejní 10. ročník turnaje Rapid Ostende Chess Cupu 2017. Ilustrativní obrázek je z roku 2014, kdy hrálo 7 statečných. Letos se hraje v neděli 6. srpna od 14 hod. (ale doporučujeme, abyste na Ostende přišli dříve). Doufáme, že i letos nám bude počasí přát - i když pro šachy u vody je každé počasí dobré Úžasný . Také doufáme, že turnaj opět proběhne ve skvělé atmosféře. I proto chceme přihlášky předem, abychom se mohli připravit a pohlídat maximální poččet účastníků (to magické číslo je 16 - převážně z prostorových důvodů). Hraje se obvykle švýcarským systémem na 5 kol, 2x15 minut, ale pořadatelé si vyhrazují právo na změnu. Kdo si pospíší, tak se stačí vykoupat i mezi koly. Jinak lze zůstat po skončení turnaje a užít si pohody retro-koupaliště až do romantického západu slunce.
Organizaci napomůžete svou včasnou přihláškou (pak nemusíte vozit materiál a uspíšíte nasazení do 1. kola). Vložné do turnaje je dobrovolné, je to dle hesla: Národ sobě. Jelikož je ale vstupné na koupaliště 40 Kč a provozovatelé koupaliště i Letní hospůdky, kde sehraje, jsou na nás milí a minimálně nám půjčí a umyjí pohár, tak přinesu kasičku a výtěžek z dobrovolných přízpěvků jim nějak rozdělíme (podle okolností). Ceny věcné dostanou všichni zúčastnění, minimálně doušek šampaňského z poháru :)
I když každý má určitě radost z výhry, tak nám největší radost udělá zájem našich starých i mladších členů oddílu a všech našich přátel. Tentokráte budeme postrádat Martina Rosochu, který se vždy obětavě ujímal nasazování jednotlivých kol... (snad to k nám ale ze svého nového působiště nebude mít daleko a kdo ví... Dobří holubi se vracejí!).