O pohár tří ředitelů 2016 a jiné

11. července 2016 v 15:32 | ŠP |  Zprávy z turnajů

Pátek 17.6. byl vyhrazen pro již tradiční (1. ročník byl v roce 2010) šachový turnaj mládeže O pohár tří ředitelů, který se hrál v krásném prostředí DDM v Třeboni, viz přiložené fotografie. Turnaj podpořili svou účastí nejen žáci, ale i někteří rodiče a jako obvykle i 3 ředitelé (1. ZŠ, Gymnázia a DDM) - proto ten název. V pěti kolech si 10 dětí (většinou ze šachových kroužků při Gymnáziu a DDM) změřilo své síly a pohár pro celkového vítěze si nakonec odnesl Aleš Papáček. V kategorii mladší žáci vyhrál Daniel Pražák. Za zmínku stojí i bojovný výkon dvou děvčat, A. Máchové a Sofie Jarosh. Diplomy a drobné věcné (některé i jedlé) ceny dětem předal Mgr. Ivan Rokos, ředitel 1. ZŠ Třeboň. Za bezchybné řízení a nasazování dvojic ve švýcarském systému patří velký dík Mgr. Martinu Rosochovi. Ilka Pešíčková byla další dobrou duší, bez které by to nebylo tak příjemné a sladké (sponzorsování čokolád). Byli ale i jiní, kdo se na organizaci a průběhu turnaje podíleli, moc děkujeme a prosíme o zachování přízně (děti vyjádřily přání hrát podobné turnaje častěji, takže v září v DDM na shledanou).

A na co se můžeme těšit o prázdninách? Opět chystáme tradiční ROCh Cup (Rapid Ostende Chess) - pravděpodobně v sobotu 20.8., v případě zájmu i letní šachovou akademii SAChTA (8.-11.8., s open turnajem pro mládež 12.8.). V září pak chceme připravit turnaj šesti resp. sedmi družstev na venkovních šachovnicích s velkými figurkami - pravděpodobně současně s nějakou akcí organizovanou Městem Třeboň. V rámci rožmberských oslav pak máme rozjednaný zápas Rožmberkové (Třeboň a J.Hradec) vs. husité (ze Sokola Tábor).