Turnaj s obřími figurkami: O pohár Zdravého města Třeboň

21. září 2015 v 21:20 | Karel Sýkora a Štěpán P. |  Zprávy z turnajů
Dávám na vědomí, že jsme se zúčastnili hry na obřích šachovnicích při příležitosti Jihočeského festivalu zdraví, v sobotu 19. září v Třeboni. Město Třeboň je od roku 1994 členem Národní sítě Zdravých měst a organizuje tyto dny s řadou doprovodných osvětových a kulturních vystoupení. Za minimální podpory města se Štěpán s rodinou ujal organizace šachového turnaje a materiálního zabezpečení (přesun a manipulace se 64 figurami a dvěma šachovnicemi + židle z TIC města). Pozvání přijali šachisté z Vyššího Brodu a z Týna nad Vltavou (ti co pozvání nepřijali tak také nepřijeli :). Mgr. Martin Rosocha sestavil dvě družstva ze studentů Gymnázia Třeboň a jako páté družstvo nastoupila Jiskra Třeboň, tj. náš oddíl v sestavě Jana Fiktusová, Dan Hejna a já.
K průběhu a výsledkům turnaje: Přestože se nám podařilo všechny 4 zápasy vyhrát, jde o hru v jiné atmosféře než v pokojném klidu nad stolem v klubu. Snadno se člověk může přehlédnout v podobě pěšců a střelců na husté síti polí při rušivém doprovodu decibelů z akcí na pódiu. Vyšlo nádherné počasí a nám štěstí, když družstvo z Vyššího Brodu ve vyhrané pozici prohrálo na čas. Rovněž Martin se svým studentem stáli mnohem lépe, ale nečekaná velká rošáda je zaskočila a změna plánu si vyžádala opět neúprosný čas, jako neúprosný žár slunce do našich hlav. Mladší studenti gymnázia se nás sice nebáli, ale nezvládli zahájení a už se jim nepodařilo hru vyrovnat. Družstvo z Týna nad Vltavou neodolalo prudkému útoku našeho Dana po získání černé dámy pod vazbou, na kterou zapomněla v nepřehledném zástupu figur hořekující dáma v černém (nad klasickou šachovnicí by se jí to asi nestalo). Na pódiu nám pak starostka gratulovala k vítězství a předala pohár od "Štěpána" s dotazem jak s ním naložíme, řekli jsme, že zůstane oddílu Jiskra Třeboň.
Smyslem akce byla především účast a propagace šachové hry, která by měla přispívat také ke zdravému využití času a být zejména mladým volbou mezi nabídkou ze světa mobilů a počítačů. Nevím, jestli se nám to podařilo, ale nejvíce obdivovatelů měli karatisté a zejména mladé kickboxerky, bouchající rukama i nohama. Duch doby nefandí pouze souboji ducha. Tak snad z toho nebyl Štěpán smutný, že se nám nepodařilo někoho zagitovat a zaplnit páteční klub novými členy.** Jinak nám přišla vhod polední přestávka, kdy jsme s Janou zašli do rybí restaurace v Rožmberské ulici na rybí polévku a vynikajícího kapra po židovsku.
Vřele doporučujeme tuto restauraci a ještě jednou Štěpánovi děkujeme za organizaci celého turnaje.
Šachu zdar
Karel
**
Smutný jsem nebyl, spíše spokojený. Asi 20 lidiček si pěkně zahrálo a příště se třeba někdo najde kdo by chtěl posílit naše řady. Také jsme si ověřili, že šachy poutají pozornost, i když se u nich nepouští pouťová muzika, viz dolní obrázek. Ještě bych chtěl poděkovat za zapůjčení figurek panu L. Královi z Týna nad Vltavou a panu řediteli Ústavu komplexních systémů, FROV, N. Hrady. Last but not least: thanks to all my family for help me :)
Takže za rok zase u kašny a sportu a šachu zvláště: Nazdar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makenna Makenna | Web | 20. července 2017 v 23:59 | Reagovat

Ako sa dostať zadarmo iPhone7? Veľmi jednoduché! Detailov WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama