Prosinec 2014

O pohár DDM - předvánoční setkání malých i velkých šachistů

17. prosince 2014 v 23:12 | Štěpán Papáček
Kroužek Šachy, počítače a angličtina při DDM Třeboň organizuje v pondělí 22.12. vánoční setkání pro třeboňské děti a jejich rodiče (prarodiče, strýčky, tetičky apod.). Nejdříve (8-9 hod.) se pokusím všechny vtáhnout do kouzelného světa šachu. V krátké přednášce-diskuzi představím různý software (zejména výukový program Fritz a Šachlík a jeho verze v angličtině) a zdroje na internetu (zvl. ty co jsou vhodné pro organizování a hodnocení soutěží v řešení diagramů a hádání tahů z mistrovských partií). Poté si od 9.00 hod zahrajeme turnaj rodinných dvojic O pohár DDM. Věcné ceny darovala banka WSPK. Vše stihneme do oběda. Přijďte, uvidíte a nebudete litovat!

P.S.
Nebude-li ráno zájem o mé povídání, promítneme si ukázky z filmu Nevinné tahy - Innocent moves, viz ilustrační obrázek níže.


Mezinárodní rapid turnaj ve Vyšším Brodě

8. prosince 2014 v 22:20 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
Velmi dobře zorganizovaný rapid s mezinárodní účastí (hlavně ze sousedního Bad Leonfeldenu) se hrál v neděli 30. listopadu ve Vyšším Brodě. Byl to již 11. ročník a zúčastnilo se jej 18 hráčů v hlavním turnaji (s tempem 2 x 20 minut na 7 kol). Výsledky jsou na webu http://www.jcsach.cz/

Co nás ale více zajímá je to, že v souběžně hraném turnaji dětí se systémem každý s každým dostal na stupně vítězů Aleš Papáček (6/6) a odvezl si krásný pohár a velký dort s marcipánovou šachovnicí, viz foto. Poděkování patří organizátorům (M. Kulíkovi) a sponzorům, hlavně penzionu Inge (odtud vyjíždí vodáci na Vltavu). Ti zvou mladé i starší napřesrok opět na šachový turnaj nebo na řeku.