Roch 2014 - final report

21. července 2014 v 21:52 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
V neděli 20.7.2014 ve 2 hodiny odpoledne byl zahájen na koupališti Ostende v Třeboni již šestý ročník turnaje Rapid Ostende Chess Cup. Tentokrát to bylo spíše proto, aby se udržela kontinuita a aby se po či během turnaje mohlo diskutovat o zařazení jednotlivých hráčů na soupisku třeboňského družstva pro příští sezónu jihočeských divizních soutěží.
Sešlo se 7 statečných z Třeboně a okolí (Veselí nad L., JH, Mláka, Lišov), tedy 7 kol na 2x10 minut + inkrement 5 sekund - podařilo-li se nastavit hodiny, a opět se hrálo pro radost ze hry a ze setkávání s šachovými přáteli. Nikdo nikomu nic nedaroval (z 21 partií byly jen 2 remízy) a z mnohých hráčů během partie doslova tekl pot (venku bylo 34°C a uvnitř asi o trochu více). Tentokrát bylo prostředí Letní hospůdky Ostende příjemné jen těm, na které nepražilo sluníčko a kdo měl kamaráda ve frontě na občersvení. A tak většinou až koupel v kole, kde na toho či onoho připadlo volno, mohla pomoci zchladit přehřátý organismus. Nicméně všichni ve zdraví dohráli a v 5.30 pm byly předány věcné ceny (díky všem nejmenovaným sponzorům, pán Bůh zaplať) a hráči se napili šampaňského (zn. Rychlé špunty) z legendárního poháru a la salátová mísa z Davis Cupu.

K větší diskuzi o oživení šachového života, zvl. klubového, však již nedošlo. Každý někam spěchal...

Závěrem chci poděkovat za mírnou podporu š.o. Třeboň (šachovým materiálem), hostům za účast (zvl. veselským, kteří přijeli na kole) a za rok opět nashledanou na Ostende!