Rapid Ostende Chess Cup 2014

11. července 2014 v 23:11 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
V neděli 20.7.2014 ve 2 hodiny odpoledne bude zahájen na koupališti Ostende v Třeboni již šestý ročník turnaje Rapid Ostende Chess Cup. Tentokrát to bude spíše proto, aby se udržela kontinuita. Nedělám velkou propagaci, jednak jsem na vše sám (rodina je v Mexiku), a pak v Třeboni chce IKS za výlep plakátů peníze, i když jde o "dobročinnou akci"!
Očekáváme, že se sejde 7-8 statečných z Třeboně a okolí (Veselí nad L., JH, Suchdol) a že se opět bude hrát pro radost ze hry a ze setkávání s šachovými přáteli. Po či během turnaje se pak může diskutovat o zařazení jednotlivých hráčů na soupisku třeboňského družstva pro příští sezónu jihočeských divizních soutěží.

Hraje se opět v příjemném prostředí Letní hospůdky Ostende (viz dolní foto), v jedné skupině, systémem každý s každým. Tj. počet kol bude o jedničku menší než počet účastníků (je-li tento sudé číslo). Pravděpodobně přijde 7 statečných šachistů. Přihlášky je nutné poslat předem, prostřednictvím tohoto blogu, resp. na mail <sachi.trebon@gmail.com> a vyčkat na potvrzení přijetí do turnaje. Takže se bude hrát nejspíše na 7 kol (2x15 minut + inkrement 5 sekund) a za zvuku zvonů z blízkého kostelíka sv. Jiljí (v 6 pm) bude předána hlavní cena, tj. je právo napít se jako první šampaňského (zn. Rychlé špunty) z legendárního poháru a la salátová mísa z Davis Cupu.

Jsme opět mírně podporováni š.o. Třeboň (šachovým materiálem), pročež vložné bude dobrovolné. Ceny budou jako obvykle věcné - dary od sponzorů (a la tombola) a dostane se asi na všechny. Chcete-li mít ale jistotu, tak přivezte jednu cenu s sebou Je na prachy. Snad nám počasí bude přát a i letos dojde na koupání...
Takže nashledanou na Ostende!

P.S.
Koupaliště Ostende je na jihovýchodním břehu rybníka Svět, asi 300 m od Schwarzenberské hrobky (autem směrem Domanín, po výjezdu z lesoparku asi po 100 m zahnout doprava.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama