Novohradské Hraní

7. července 2014 v 22:30 | Štěpán Papáček a KIC N. Hrady |  Zprávy z turnajů
Od pondělí 30. června do soboty 5. července proběhl v Nových Hradech výtvarně-divadelně-hudební festival Novohradské Hraní 2014. Celý týden si (nejen) děti mohly malovat na novohradském náměstí (v případě deštivého počasí v Koželužně). Ve středu 2. 7. se pak místním i turistům naskytla možnost zahrát si známé i méně známé deskové hry v prostoru Na Palubě, kousek u hradu.

Místo dlouhých řečí popíši situaci na fotografii: V popředí u šachovnice bojuje bílými nadějný vědec z Ústavu komplexních systémů (ÚKS laskavě zapůjčil obří plastové šachové figurky) s optimistickým důchodcem z Vídně. Vpravo si hrají děti s maminkou antikvární minikuželky a vzadu se dva zprvu nekomunikující kluci zabrali do hry zvané REVERSI popř. Otelo, viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Othello_(deskov%C3%A1_hra). Na obrázku jsou ještě vidět hrací kostky pro Člověče nezlob se. Co není vidět je hra mlýn (vlevo mimo snímek byl herní plán - stvořen pomocí lepící pásky a hracími kameny byla stará CD-éčka). Domino se ještě vyrábí...

Tato velmi nízkonákladová akce přinesla zábavu mnohým hravým človíčkům, některým snad i nové kamarády a doufejme, že bude inspirací k tomu, abychom si uvědomili, že hra =/= (nerovná se) počítačová hra...

A víte co: nemusíte čekat na to až vám KIC zase něco zorganizuje. Zahrajte si sami doma! Anebo si založte klub!!
P.S.
Hraní v N.Hradech pokračovalo i ve čtvrtek 3. 7. krásnými divadelními přestaveními; nejdříve to byl pro děti "Dřevěný cirkus" (od 14 hodin před zámkem), a pak přišli "LORDI" (výhradně pro dospělé, od 19 hodin v zámeckém divadelním sále).
Pátek 4. 7. byl ve stylu hudebním - večer od 19 hodin zahráli na hradním nádvoří skupiny NEŘEŽ a písničkář Mirek Kemel se svojí skupinou a kapela Helemese.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama