Červenec 2014

Roch 2014 - final report

21. července 2014 v 21:52 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
V neděli 20.7.2014 ve 2 hodiny odpoledne byl zahájen na koupališti Ostende v Třeboni již šestý ročník turnaje Rapid Ostende Chess Cup. Tentokrát to bylo spíše proto, aby se udržela kontinuita a aby se po či během turnaje mohlo diskutovat o zařazení jednotlivých hráčů na soupisku třeboňského družstva pro příští sezónu jihočeských divizních soutěží.
Sešlo se 7 statečných z Třeboně a okolí (Veselí nad L., JH, Mláka, Lišov), tedy 7 kol na 2x10 minut + inkrement 5 sekund - podařilo-li se nastavit hodiny, a opět se hrálo pro radost ze hry a ze setkávání s šachovými přáteli. Nikdo nikomu nic nedaroval (z 21 partií byly jen 2 remízy) a z mnohých hráčů během partie doslova tekl pot (venku bylo 34°C a uvnitř asi o trochu více). Tentokrát bylo prostředí Letní hospůdky Ostende příjemné jen těm, na které nepražilo sluníčko a kdo měl kamaráda ve frontě na občersvení. A tak většinou až koupel v kole, kde na toho či onoho připadlo volno, mohla pomoci zchladit přehřátý organismus. Nicméně všichni ve zdraví dohráli a v 5.30 pm byly předány věcné ceny (díky všem nejmenovaným sponzorům, pán Bůh zaplať) a hráči se napili šampaňského (zn. Rychlé špunty) z legendárního poháru a la salátová mísa z Davis Cupu.

K větší diskuzi o oživení šachového života, zvl. klubového, však již nedošlo. Každý někam spěchal...

Závěrem chci poděkovat za mírnou podporu š.o. Třeboň (šachovým materiálem), hostům za účast (zvl. veselským, kteří přijeli na kole) a za rok opět nashledanou na Ostende!


Rapid Ostende Chess Cup 2014

11. července 2014 v 23:11 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
V neděli 20.7.2014 ve 2 hodiny odpoledne bude zahájen na koupališti Ostende v Třeboni již šestý ročník turnaje Rapid Ostende Chess Cup. Tentokrát to bude spíše proto, aby se udržela kontinuita. Nedělám velkou propagaci, jednak jsem na vše sám (rodina je v Mexiku), a pak v Třeboni chce IKS za výlep plakátů peníze, i když jde o "dobročinnou akci"!
Očekáváme, že se sejde 7-8 statečných z Třeboně a okolí (Veselí nad L., JH, Suchdol) a že se opět bude hrát pro radost ze hry a ze setkávání s šachovými přáteli. Po či během turnaje se pak může diskutovat o zařazení jednotlivých hráčů na soupisku třeboňského družstva pro příští sezónu jihočeských divizních soutěží.

Hraje se opět v příjemném prostředí Letní hospůdky Ostende (viz dolní foto), v jedné skupině, systémem každý s každým. Tj. počet kol bude o jedničku menší než počet účastníků (je-li tento sudé číslo). Pravděpodobně přijde 7 statečných šachistů. Přihlášky je nutné poslat předem, prostřednictvím tohoto blogu, resp. na mail <sachi.trebon@gmail.com> a vyčkat na potvrzení přijetí do turnaje. Takže se bude hrát nejspíše na 7 kol (2x15 minut + inkrement 5 sekund) a za zvuku zvonů z blízkého kostelíka sv. Jiljí (v 6 pm) bude předána hlavní cena, tj. je právo napít se jako první šampaňského (zn. Rychlé špunty) z legendárního poháru a la salátová mísa z Davis Cupu.

Jsme opět mírně podporováni š.o. Třeboň (šachovým materiálem), pročež vložné bude dobrovolné. Ceny budou jako obvykle věcné - dary od sponzorů (a la tombola) a dostane se asi na všechny. Chcete-li mít ale jistotu, tak přivezte jednu cenu s sebou Je na prachy. Snad nám počasí bude přát a i letos dojde na koupání...
Takže nashledanou na Ostende!

P.S.
Koupaliště Ostende je na jihovýchodním břehu rybníka Svět, asi 300 m od Schwarzenberské hrobky (autem směrem Domanín, po výjezdu z lesoparku asi po 100 m zahnout doprava.


Novohradské Hraní

7. července 2014 v 22:30 | Štěpán Papáček a KIC N. Hrady |  Zprávy z turnajů
Od pondělí 30. června do soboty 5. července proběhl v Nových Hradech výtvarně-divadelně-hudební festival Novohradské Hraní 2014. Celý týden si (nejen) děti mohly malovat na novohradském náměstí (v případě deštivého počasí v Koželužně). Ve středu 2. 7. se pak místním i turistům naskytla možnost zahrát si známé i méně známé deskové hry v prostoru Na Palubě, kousek u hradu.

Místo dlouhých řečí popíši situaci na fotografii: V popředí u šachovnice bojuje bílými nadějný vědec z Ústavu komplexních systémů (ÚKS laskavě zapůjčil obří plastové šachové figurky) s optimistickým důchodcem z Vídně. Vpravo si hrají děti s maminkou antikvární minikuželky a vzadu se dva zprvu nekomunikující kluci zabrali do hry zvané REVERSI popř. Otelo, viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Othello_(deskov%C3%A1_hra). Na obrázku jsou ještě vidět hrací kostky pro Člověče nezlob se. Co není vidět je hra mlýn (vlevo mimo snímek byl herní plán - stvořen pomocí lepící pásky a hracími kameny byla stará CD-éčka). Domino se ještě vyrábí...

Tato velmi nízkonákladová akce přinesla zábavu mnohým hravým človíčkům, některým snad i nové kamarády a doufejme, že bude inspirací k tomu, abychom si uvědomili, že hra =/= (nerovná se) počítačová hra...

A víte co: nemusíte čekat na to až vám KIC zase něco zorganizuje. Zahrajte si sami doma! Anebo si založte klub!!
P.S.
Hraní v N.Hradech pokračovalo i ve čtvrtek 3. 7. krásnými divadelními přestaveními; nejdříve to byl pro děti "Dřevěný cirkus" (od 14 hodin před zámkem), a pak přišli "LORDI" (výhradně pro dospělé, od 19 hodin v zámeckém divadelním sále).
Pátek 4. 7. byl ve stylu hudebním - večer od 19 hodin zahráli na hradním nádvoří skupiny NEŘEŽ a písničkář Mirek Kemel se svojí skupinou a kapela Helemese.