Říjen 2013

Šachy ve zdravém městě Třeboň

14. října 2013 v 20:17 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
Ještě několika fotkami se vracíme k nedávným šachovým událostem. V rámci Jihočeského festivalu zdraví byl sehrán další ze série turnajů Grand Prix "O pohár zdravého města Třeboň". Hrálo se v domě Štěpánka Netolického, v pátek 20.9. a z časových důvodů (abychom se zařadili do programu akce i s vyhlášením výsledků v 18:00 hod.) to byl bleskový turnaj (do celkového pořadí série GP3 se nepočítá). Pořadí a body: Š. Papáček 5, K. Sýkora 4, B. Hitzger 3, Aleš Papáček 2, paní Edita (návštěvnice Lázní Berta) 1, Filip Cuřín 0. Další turnaje se budou hrát opět třetí pátky 18.10., 15.11. a 20.12. 2013 a hrát se bude opět dle propozic uvedených v článku http://sachi-trebon.blog.cz/1305/grand-prix-o-pohar-zdraveho-mesta-trebon


Před turnajem bylo umožněno mládeži (bez rozdílu věku) zahrát si na náměstí u kašny s velkými plastovými figurkami zapůjčenými DDM Týn nad Vltavou. Zájem byl velký, a tak se nabízí myšlenka na zakoupení a časté využívání těchto figurek (např. v nějaké třeboňské mateřské školce...).


Poslední fotka je z besedy o šachu, která proběhla v pátek a v sobotu odpoledne, opět v rámci festivalu zdraví. Snad to někoho zaujalo. Přinejmenším tu holčičku pod podiem.


A závěrečnou zprávou je výsledek utkání 1. kola, 2. divize KP v šachu: Třeboň vs. Slavie ČB. Bojovali jsme urputně, ale štěstí se k nám tentokrát obrátilo zády: získali jsme jen 3 body, když vyhráli Dvořák a Vrba a remizovali Popelka a Trčka. Nicméně ve všech 4 prohraných partiích jsme vyšli ze zahájení s převahou... Tak snad příště. Přijďte nás podpořit - klubovna je naproti Městské knihovně, doma hrajeme v sobotu 16.11. proti béčku JH a pak 14.12. proti Kaplici, vždy od 10 hod. A kdo by nás chtěl posílit aktivně, tak páteční i úterní tréninky začínají v pět hodin.

Šachy a strategické hry na zámku v Nových Hradech

7. října 2013 v 22:28 | Štěpán Papáček |  Metodika tréninku
Kroužek Šachy a strategické hry pro mládež bez věkového omezení chce postupně vtáhnout zvídavé hlavičky do kouzelného a mnohotvárného světa šachu a strategických her. Pomůže nám různý software (převážně v angličtině) a zdroje na internetu. Postupně se naučíme metodice řešení nejen šachových problémů a pak se odvážíme hrát po internetu šachy či reversi s lidmi z celého světa. Kroužek povede mistr šachu, Ing. Štěpán Papáček, Ph.D, zaměstananec ÚKS N. Hrady, FROV, JčU, popř. některý jeho kolega. Znalost pravidel šachu ani jiných her není na počátku nezbytná, např. pomocí výukového programu Fritz a Šachlík (v češtině) ji lze rychle dosáhnout . Členové kroužku si budou moci Šachlíka půjčovat domů, stejně jako sw Fritz & Chesster 2, 3 (na obrázku), což jsou další díly Šachlíka v angličtině. Budeme organizovat a hodnotit různé soutěže v řešení diagramů, hádání tahů z mistrovských partií, apod. Přijďte a uvidíte!

Místo: Ústav komplexních systémů, Zámek Nové Hrady, počítačová učebna v 1. patře
Čas: čtvrtky počínaje 10.10.2013, 16:00 hod. - 16:55 hod.
Další informace: Mgr. Naďa Štysová, 38 777 3810