Červenec 2013

ROCh Cup 2013

24. července 2013 v 19:31 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
V neděli 18.8.2013 ve 2 hodiny 22 minut zahájíme na koupališti Ostende v Třeboni již pátý ročník turnaje Rapid Ostende Chess Cup čili ROCh 2013. Očekáváme, že se opět sejdou dospělí i mládež z Třeboně a okolí a že se opět bude hrát více o "čest a slávu" než o ceny či ELO. Smyslem tohoto turnaje je připravit účastníkům pohodu a radost z mezigeneračního setkávání u šachovnice.
Hraje se v příjemném prostředí Letní hospůdky Ostende (viz dolní foto), v jedné skupině, švýcarským systémem na 5 kol (2x15 minut + inkrement 5 sekund) a hlavní cenou je právo napít se jako první šampaňského (zn. Rychlé špunty) z legendárního poháru a la salátová mísa z Davis Cupu. Letos jsme podporováni jednak š.o. Třeboň (šachovým materiálem), jednak komisí Zdravého města Třeboň, pročež vložné bude dobrovolné. Když se ale dopředu nepřihlásíte (např. zasláním "Zprávy autorovi" z tohoto blogu), tak si prosím přineste s sebou šachy a hodiny. Ceny budou jako obvykle věcné - dary od sponzorů a snad se i letos dostane na všechny :) Připomínám, že nejdříve si vybírají naši mladí kolegové. Snad nám počasí bude přát i letos a dojde tak i na koupání (jako vloni). To platí asi spíše pro děti, které hrají ještě rychleji než jak to vynucuje již tak rychlé tempo rapidu... Nicméně na ty, kteří se nestihnou osvěžit v rybníku Svět mezi jednotlivými koly turnaje, může přijít řada po závěrečném ceremoniálu (kolem 6 pm).
Takže v neděli 18.8. nashledanou na Ostende!

P.S.
Ostende je nedaleko Schwarzenberské hrobky (autem směrem Domanín), ale vězte že k dopravě můžete použít i loď. Kapitán Tomáš Dufek se na Vás již těší. Odjezd v každou celou hodinu od přístaviště za Novohradskou branou (u pomníku Jakuba Krčína).

N.B.
Šachisté se mohou pokusit "uhrát" na Tomášovi slevu Mrkající