Grand Prix: O pohár zdravého města Třeboň

12. května 2013 v 15:50 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů


Grand Prix Třetí Pátky "O pohár zdravého města Třeboň"

GP3 2013- 1.ročníkPropozice série turnajů Grand Prix Třetí Pátky "O pohár zdravého města Třeboň", zkráceně GP3, jsou inspirované dlouholetou zkušeností s podobným turnajem v oddílu Loko Praha. Bude se hrát každý třetí pátek v měsíci vyjma letních prázdnin (viz termíny dole!), rapidy na 2x15 minut s inkrementem 5 vteřin. 1. ročník by měl vyjít na 6 turnajů (2 jaro + 4 podzim, v červenci a v srpnu se nehraje).


Propozice:1. Hrací místnost: Třeboň, Chelčického 2. Klub důchodců v přízemí pečovatelského domu - naproti městské knihovně. Je přísný zákaz kouření v budově.

2. Počet účastníků v jednom turnaji: maximálně 24, minimálně 6. Počet kol: vždy 5.

3. Právo účasti: členové šachového klubu Jiskra Třeboň a hráči hostující za oddíl a třeboňská mládež. Další zvaní hráči. Výjimku pro start hráčů jiného oddílu k doplnění do počtu max. 24 hráčů povoluje výhradně ředitel turnajů popř. jím určený zástupce pro konkrétní turnaj.

4. Termíny: všechny třetí pátky v měsíci počínaje 17. 5. 2013. O letních prázdninách je přestávka. Konkrétní termíny GP3 viz zcela dole.

5. Startovné pro každý turnaj: 0 Kč (vítáno ale bude 10-20 Kč na režii klubu, tj. káva, čaj, minerálka).

6. Začátky turnajů: 17 hodin. Losování 16:50. O zařazení do turnaje pro příchozí po 17. hodině rozhoduje ředitel turnaje (je dobré ohlásit telefonicky pozdní příchod (maximálně 2 kola) s tím, že nehraná kola budou znamenat ½ bodu)

7. Pravidla: dle FIDE pro rapid šach. Výjimky z pravidel vyhrazeny, viz dále. Před turnajem bude vždy určena trojice hráčů pro případné sporné situace. Proti jejich verdiktu nebude odvolání.

POZOR! V každém hracím kole se bude měřit čas 40 minut. Po uplynutí této doby bude měřeno posledních 5 minut, ve kterých musí všechny partie skončit. Dosud hrané budou sledovány ředitelem turnaje + dvěma jím určenými rozhodčími. V případě, že v tomto závěrečném limitu nespěje partie jasně k výhře jednoho ze soupeřů, bude komisí prohlášena za remis (i kdyby byla teoreticky vyhraná!). Případně bude po uplynutí limitu přiznána výhra hráči, který má bezpochyby vyhranou pozici (jasně vyhrávající materiál). Opatření je nutné v zájmu časového programu celého večerního turnaje.

Výjimka z pravidel FIDE: při nemožném tahu se tah vrací na čas hráče, který se provinil (soupeř okamžitě zmáčkne hodiny a vybídne hráče k opravě tahu na jeho čas). V případě opakovaného (3x) nemožňáku (tíseň) či dokonce úmyslu je partie tomuto hráči kontumována. Připomínka - doufejme že samozřejmost: během turnajů je nutno dodržet naprostý klid jako při normálních turnajích.


8. Systém turnajů: při počtu hráčů 6 - 9 proběhne před turnajem losování a dle tabulek se odehraje prvních 5 kol. Při vyšším počtu hráčů se turnaj bude hrát švýcarským systémem (nasazení dvojic 1.Swiss Manager nebo ruční "systém sachi-trebon"). Změna vyhrazena! Hráči budou nasazeni dle aktuálního ELA ČR. Hodiny: digitální. Pro 2013 platí rating k 1.1.2013, resp. 1.5.2013. Hráčům bez ELO se přiřazuje hodnota 1500.

9. Bodování a pořadí v jednotlivém turnaji: partie se bodují takto: 1 bod výhra, remíza 1/2 body, prohra 0. Tyto body platí jen pro jednotlivé turnaje, pro celkové hodnocení platí: výhra 3 body, remíza 2 body, prohra 1 bod, nehraná partie (pozdní příchod) ½ bodu. V případě lichého počtu hráčů získává volný hráč kontumačně 1 resp. 3 body do pořadí v jednotlivém resp. celkovém hodnocení. Pro pořadí v jednotlivém turnaji rozhoduje: 1. větší počet bodů, 2. Buchholz 3. los

10. Celkové pořadí GP - rozhoduje:

1. součet bodů ze všech klání (vítězství 3 body, remíza 2 body, prohra 1 bod)

2. menší počet sehraných turnajů (celkově)

3. los

11. Ceny: 1. místo - Pohár + věcná cena. Věcné ceny pro jednoho každého z účastníků turnaje dle pořadí. Podmínkou je alespoň 5 odehraných turnajů!------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Termíny turnajů GP3: (případná změna bude oznámena e-mailem, na nástěnce v klubu a na internetových stránkách!):Jaro-Podzim 2013


Rapid GP3: 17.5., 21.6., 20.9. 18.10. 15.11. 20.12. (6x)


20.12. je závěrečný turnaj sezóny a konečné hodnocení GP (Galavečer)!


Možnost úpravy hracího systému (například tempa rapidu) i změny termínů vyhrazeny!Ředitel turnajů: Ing. Štěpán Papáček, Ph.D., mistr FIDE 12. května 2013

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama