Prosinec 2011

ŠACHOVÝ TURNAJ V BERTINÝCH LÁZNÍCH TŘEBOŇ

19. prosince 2011 v 12:42 | Štěpán Papáček |  Zprávy z turnajů
ŠACHY V MĚSTSKÝCH SLATINNÝCH LÁZNÍCH TŘEBOŇ: 8. ročník turnaje družstev - Třeboň Spa Cup 2011

Vzhledem k rekonstrukci v LA se osmý ročník dnes již tradičního turnaje družstev přesunul do útulného prostředí Lázeňské kavárny v Bertiných Lázních Třeboň (viz fotografická příloha níže). Začátek měl být v 9:00, ale zákon setrvačnosti je nejsilnější princip ve vesmíru, a tak družstvo ŠK Traxler Veselí nad Lužnicí nejdříve jelo do Aurory a až poté dorazilo na místo akce. To ale bylo poslední zaskřípání v organizaci.
Tak jako v minulých třech ročnících (2007, 2008 a 2009), tak i letos hrála 4 čtyřčlenná družstva (pořadí podle losu): Traxler Veselí, Slovan J. Hradec, Spa Třeboň Team a Gymnázium Třeboň. Namísto silného pražského družstva byli letos pozvání šachisté z druholigového J. Hradce. Ti však nepřijeli vzhledem ke kolizi s utkáním 2. divize kompletní, a tak bylo jejich družstvo doplněno dvěma mladými třeboňskými šachisty. A jelikož "Lázeňský tým Třeboň" byl také sestaven z větší části z mládežníků, bylo jasné že skoro-ligový ŠK Traxler Veselí nad Lužnicí bude horký kandidát na vítězství v turnaji. Nicméně všechna 3 kola byla napínavá (podrobnosti viz tabulky níže) a o zaslouženém vítězi rozhodlo až poslední kolo. Velký pohár tak letos poprvé putuje do Veselí nad Lužnicí.
Vítězi se však mohou cítit všichni zúčastnění. Nejenže obdrželi pěkné upomínkové předměty a občerstvení, ale mohli se věnovat své zálibě ve velmi příjemných podmínkách a přitom také pozorovat jak šachy dokáží zaujmout a motivovat naše mladé kolegy.... Náš vřelý dík patří všem, kteří spolupracovali na přípravě a zabezpečení této hezké akce, zejména zainteresovaným pracovníkům Bertiných Lázní, a zvláště pak paní Daniele Filipové ze stravovacího úseku BL a paní Petře Brabcové z kulturního oddělení.
Povzbuzeni tímto úspěchem a s podporou vedení MĚSTSKÝCH SLATINNÝCH LÁZNÍCH TŘEBOŇ, v roce 2012 přichystáme pravděpodobně alespoň 2 podobné akce (jednu na podzim jako 9. ročník Aurora Cup - uzavřený FIDE turnaj jednotlivců, a jednu v adventu, jako 2. ročník Berta Cup - turnaj 4 družstev) a budeme zvědavi mj. na ohlas veřejnosti a na výkon našich šachových nadějí :-)Závěrečná fotografie. Poháru se zmocnil nejmladší účastník, osmiletý Aleš Papáček...


Předání putovního poháru vítěznému družstvu ŠK Traxler Veselí nad Lužnicí (předává ředitel turnaje a kapitán družstva Spa Třeboň Team, Ing. Š. Papáček).Ze zápasu 2. kola: Spa Třeboň vs. Gymnázium Třeboň.


Jediný bod za družstvo Gymnázia získal Matěj Kalát s Alešem Papáčkem (na snímku je pozice po posledním chybném tahu černého Jxd5??).Ze zápasu 2. kola: Traxler Veselí vs. Slovan J. Hradec.Nálada i prostředí turnaje byly výborné.


Vítězné družstvo ŠK Traxler Veselí nad Lužnicí (zleva Ing. V. Hochmann 3/3, kapitán Jan Fiala 3/3, Dr. Slávek Mařík 2.5/3 a Jiří Blažek 1.5/3).

Tabulka výsledků

Družstvo1234BodyPořadí
Traxler Veselí n. L.x3.52.54=101
Slovan J. Hradec0.5x0.54=53
Třeboň Spa Team1.53.5x3=82
Gymnázium Boys001x=14