Srpen 2010

Prázdninový Šachový Týden v Třeboni

6. srpna 2010 v 14:24 | Štěpán Papáček |  Metodika tréninku
Prázdninový Šachový Týden v Třeboni začne tuto neděli 8.8. v 18:15, v Lázních Aurora, přednáškou či spíše vzorovou hodinou "ANGLIČTINA PRO ŠACHISTY" . Tato "hodina" bude trvat 45 minut a bude vedena převážně v anglickém jazyce. Posluchači se seznámí  s originálními výukovými programy a se zdroji na internetu. Cílem hodiny je předvést to, jak lze moderně trénovat šachy a současně zdokonalovat "listening", tj. porozumění mluvenému slovu. Další informace najdete na letáčku, viz níže.
PST_AuroraSpa2010

Poté v pondělí 9.8.2010, od 10:00 začne již druhá prázdninová škola šachu, také se současným zaměřením na ovládnutí angličtiny. Akce je pojmenována SAChTA (Summer Advanced Chess Training Academy) a podrobnosti lze opět nalézt na letáčku níže:
PST_SAChTA2010

A poslední akce PŠT (Prázdninového Šachového Týdne) začne v pátek 13.8. v 13:30 na koupališti Ostende, v příjemném prostředí letní hospůdky (jsou zváni děti i dospělí). Bude to závěrečný rapid turnaj této druhé šachové letní školy (SAChTA) a již druhý turnaj na koupališti Ostende, tentokrát pod názvem RAPID OSTENDE CHESS CUP, či zkráceně ROCh Cup 2010. Podrobnosti opět najdete níže na letáčku.

PST_ROCh2010Cílem všech akcí je podpora a propagace mládežnického šachu na Třeboňsku, a jejich očekávaným přínosem je zacílení přirozené soutěživosti správným směrem, trénování logického a abstraktního myšlení, posílení trpělivosti a jiných volních vlastností všech zúčastněných.